Spolupráce v oblasti vzdělávání v přeshraničním regionu

Bildungskooperationen in der Grenzregion

logolink horizontal

spolupracující partneři projektu

Projekt zaštiťuje 7 partnerů z České republiky a Rakouska.

partnerské školy a školky

Z projektu podporujeme 20 základních a mateřských škol z celého jihočeského regionu.

další vzdělávání pedagogů

Podpořené školy a školky si mohou rozšířit své dovednosti v akreditovaných kurzech DVPP.

datové úložiště nápadů

Pro účastníky projektu je připravováno datové úložiště s náměty, nápady a výukovými materiály za podpory našich špičkových lektorů.

Dne 8. 11. 2018 byl v Českých Velenicích v rámci projektu BIG ATCZ5 realizován Vícejazyčný workshop první pomoci vedený kvalifikovanými lékaři, panem MUDr. Gutvirthem Jaroslavem a paní Radkou Krygarovou.

Seminář byl rozdělen na část teoretickou a praktickou. V teoretické části byl účastníkům vysvětlen rozdíl záchranného systému na území ČR a AT, jeho přivolání a urychlení dojezdu záchranné služby. Klíčovou informací pro účastníky bylo rozhodování, jak se zachovat v situacích, kdy je či není ohrožen život. Dále si obnovili informace jak se zachovat v případě zástavě srdeční činnosti, bezvědomí, dušení, masivního krvácení, zlomenin a dalších.

V praktické části si všichni účastníci vyzkoušeli nácvik resuscitace dospělé osoby a dítěte na modelech, nácvik zástavy masivního krvácení, vypuzení cizího tělesa z dýchacích cest a dalších mnohých nácviků.

Lektoři po celou dobu odpovídali na dotazy účastníků a doplňovali jim tázané informace. Všem zúčastněným se aktivity velice líbily a zažádali si o další navazující workshop.

 

Kalendář akcí

prosinec 2019
Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kalendář projektových akcí

Žádné události