Spolupráce v oblasti vzdělávání v přeshraničním regionu

Bildungskooperationen in der Grenzregion

logolink horizontal

Projektové semináře – aktuální otázky předškolního vzdělávání i tvořivé činnosti

V prvním pololetí letošního roku se v rámci projektu BIG ATCZ5 uskutečnila opět celá řada seminářů pro pedagogy mateřských a základních škol. Jejich náplň se odvíjela od toho, jaká témata učitelé v rámci svého dalšího vzdělávání považují za důležitá a aktuální. Nechyběla ale ani spousta námětů pro tvůrčí práci s dětmi.
V období blížícího se jara se uskutečnil seminář s názvem Jaro jutou oděné, kde se účastníci naučili vyrobit si a nazdobit jutové věnce a také malé jutové ptáčky, jejichž výroba s velmi jednoduchým pracovním postupem je vhodná i pro děti předškolního věku.
Následovaly semináře týkající se rozvoje komunikačních dovedností u dětí předškolního věku a aktuálních otázek logopedie, což jsou oblasti, které naše pedagogy také velmi zajímají, neboť se dotýkají jejich každodenní práce s dětmi. Velký ohlas zaznamenal seminář s názvem Pedagogická diagnostika. Účastníci těchto seminářů hojně využili možnosti konzultovat s našimi lektory případy z vlastní praxe a mohli tak získat cenné rady zkušených odborníků.
V oblasti tvořivých činností se uskutečnil také seminář Mandalové zdobení textilu, z něhož účastníci odcházeli nejen nadšeni, ale i oděni do krásně nazdobených triček nebo šatů, a seminář Mokré plstění nabízející opět celou řadu možností pro práci s dětmi.

 

Kalendář akcí

červen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30