Spolupráce v oblasti vzdělávání v přeshraničním regionu

Bildungskooperationen in der Grenzregion

logolink horizontal

Předškoláci na výletě společně s partnerskou MŠ z Harbachu

Dne 29. 5. 2018 odjeli předškoláci autobusem do Harbachu. Byl naplánován společný výlet s tamními dětmi do motorického parku v Hirschenwies. Předchozí den u nás hodně pršelo, a tak jsme měli my dospělí největší obavu, jak to bude vypadat v lese.
Pomalu jsme se vydali prozkoumávat atrakce mezi stromy. V zástupu jsme našlapovali na různě široké a vysoké dřevěné schůdky. Někdo chodil sám, ale zejména mladším dětem pomáhaly paní učitelky. Záhy se utvořily různě velké skupinky dětí. Některé postupovaly svižněji, jiné pomalu. Dětem se nejvíce líbila houpačka se silným lanem a svisle zavěšenými provazy, kterou stojící děti na laně rozhoupávaly. Chlapci a děvčata se k ní několikrát vraceli a dohadovali se, kdo nastoupí a bude se houpat. Okružní trasou v lese na nás čekalo hodně nejrůznějších lákadel. Ovšem metr vysokým kládám, které byly kluzké jsme se radši vyhnuli.
Zajímavé bylo vytvořené mraveniště z provázků, bludiště mezi keři, boxovací pytel zavěšený na stromě, dráha z provazů pro chodce s přidržováním se dřevěného madla. Po cestě jsme několikrát nastoupili na prkenné plochy, kde jsme udržovali rovnováhu. Po zvládnutí většího počtu naplánovaných překážek jsme se nasvačili. Některé děti poposedávaly a jiné odcházely opět mezi stromy objevovat něco dalšího.
Později nás přišla pozdravit paní starostka z Harbachu. Harbašské děti jí zpívaly česky a my zazpívali oblíbené písničky německy. Na přítomných nebyla vidět únava, někteří neustále chodili sem a tam, naskakovali na lana a prolézali průlezkami na louce. Děti obou školek byly promíchané, spokojené a nadšené. Před rozloučením byla domluvena návštěva harbašské mateřské školy u nás. Všichni dospělí si pochvalovali pěknou procházku lesem a uskutečnění dalšího výletu, který se nám podařilo zorganizovat díky projektu BIG ATCZ5.

Magda Mikšovská, ZŠ a MŠ Horní Stropnice

 

 

Kalendář akcí

září 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Kalendář projektových akcí

Žádné události