Spolupráce v oblasti vzdělávání v přeshraničním regionu

Bildungskooperationen in der Grenzregion

logolink horizontal

Mateřská škola na výletě 

Dívky a chlapci ze 2. třídy naší mateřinky navštívili dne 28. 5. 2019 kamarády v partnerské mateřské škole v Rakousku. Naše setkání bylo plánované, a tak jsme se dlouho na shledání připravovali. Po přivítání v Harbachu jsme šli do velké tělocvičny. Společně jsme si zahráli hru „Na housenku“, která se krmila ovocem a zeleninou. Opakovali jsme si názvy těchto potravin v českém a německém jazyce. Po chvilce se housenka postupně proměnila v motýlky. Všechny děti si navlékly na zápěstí námi vyrobené barevné motýly a při létání nám zazpívali kluci a holčičky německou písničku „Schmetterling“. Pak jsme si opakovali při hře názvy částí těla: „Daumen und Daumen“ a naučili se při hudbě tancovat jako roboti. Následovala svačinka ve třídě.

Počasí nám nepřálo, a tak jsme si vystřihávali papírové kytičky, skládali lístky a vkládali je do vody. Květinky se nám záhy otevřely. Jiná skupina dětí chytala na udici zvířátka. Děvčátka zaujala kuchyňka, šlehač, panenky a také žehlicí prkno s dřevěnou žehličkou. Zajímavý byl pokojíček s panenkami. Kluci si hráli v koutku s magnetickou stavebnicí, přidali se ke stavbě s dřevěnými kvádry a objevili novou umělohmotnou stavebnici na montování aut. Děti procházely jednotlivými hracími koutky ve třídě. Po delší době jsme se rozhodli, že se půjdeme podívat na školní zahradu. Všude bylo mokro po dešti, ale to nám nevadilo. Děvčátka se houpala na houpačce a kluci okusili širokou skluzavku. Nastal čas loučení, fotografování a předání dárků. Po takto zdařilém dopoledni, naplněni hezkými zážitky z nového prostředí, jsme odjeli na oběd do své školky.

Školní rok se chýlí ke konci a s ním chci poděkovat panu řediteli PaedDr. Jaroslavu Balášovi, který podporoval v MŠ i ZŠ výuku německého jazyka a aktivity spojené s projektem BIG ATCZ5.

 

Kalendář akcí

září 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Kalendář projektových akcí

Žádné události