Spolupráce v oblasti vzdělávání v přeshraničním regionu

Bildungskooperationen in der Grenzregion

logolink horizontal

Loading...

Loading...

 

Zum Parktikum in Pulkau und Retz

V týdnu od 5. do 10. března 2017 se 4 studenti Střední pedagogické školy v Prachaticích vydali na svou pětidenní praxi do mateřských škol v partnerském Dolním Rakousku.

Kindergarten Pulkau, Schottengasse se stala místem působení pro Tra My Pham a Michala Langa, Kindergarten Retz, Windmühlgasse 1 získaly jako místo své praxe Věra Krocová a Lucie Jílková.

Dojmy a pocity z této zkušenosti asi nejlépe vystihli sami studenti ve svých e-mailech.

První dojmy Michala:

„Máme se velmi dobře. Hotel, školka, děti, zaměstnanci a vlastně celé Pulkau oceňuji za neuvěřitelnou ochotu nám pomocí. Někdy mě až zaskočí, jak jsou zdejší lidé ochotni pomoct, když my (cizinci) něčemu nerozumíme. Jejich reakce jsou vždy jen pozitivní, a ještě jsem se nesetkal s jakýmkoli problémem. Všem musím vzdát jen velký dík, protože s takovouto ochotou jsem se jaktěživ nesetkal. Jsou to prostě lidé na správném místě a nic nepotěší víc, než když odpoledne odcházíte domů, přiběhne k vám dítě, podá ruku a řekne: Bis Morgen, Tschüss!"

A tak se cítí v Pulkau Tra My Pham:

„Všechno je zde super, jak ubytování, tak i ve školce. Paní učitelky jsou velmi hodné a vstřícné. Snažíme se zachytit zajímavé momenty a zapojovat se do aktivit."

A takhle se za praxí v Retzu ohlíží Věra:

„Samozřejmě jsem si týden velice užila. Jako na domácí půdě jsem si nepřipadala, ale navykla jsem si na němčinu natolik, že jsem si spíše doma připadala jako v Rakousku.: D Děti byly roztomilé a naprosto mě uchvátily. Bylo to úžasné a Vám mockrát děkuji za umožnění všech krásných zážitků.

A teď se budeme těšit na prezentace všech čtyř, ve kterých nám přiblíží svou práci v „KiGa“, představí „své“ děti a ukáží zajímavosti, které je zaujaly.

A to bude asi také ta nejlepší motivace pro příští zájemce o praxi v partnerských rakouských školkách.

Kalendář akcí

prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kalendář projektových akcí

Žádné události